Yandex mail outlook kurulumu

Merhabalar. Windows 7 ve windoxs 10 sistemlerinde yer alan outlook 2013 veya diğer outlook programlarında yandex mail kurulumu  nasıl olur resimlerle anlatmaya çalışacağım. Outlook programımızda yer alan Dosya kısmına tıklıyoruz ve hemen karşımıza çıkan yeni hesap kısmına tıklıyoruz.

yandex mail kurulum ayarlari1

Yeni hesap bölümüne tıkladığımızda karşımıza otomatik hesap kurulumu bölümü karşımıza çıkıyor. Burada adınız, e-posta adresi, parola yazan kısımları mail bilgilerimize göre yazıyoruz. Elle kurulum veya ek sunucu türleri yazısını tıklıyoruz karşımıza pop veya imap hesap ayarları bölümü açılıyor. Adınız, e-posta adresi, hesap türü, gelen posta sunucusu, giden posta sunucusu, tekrar kullanıcı adı ve parola kısımlarını mail bilgilerimize göre doğru şekilde giriyoruz. 

yandex mail kurulum ayarlari2

yandex mail kurulum ayarlari3

Bu bölümleri tamamladıktan sonra diğer ayarlar yazısına tıklıyoruz ve karşımıza gelişmiş sekmesi çıkıyor. Gelen sunucusu 995, giden sunucusu 465 olarak bu sunucu şifreli bağlantı gerektirir yazısına tikimizi koyup SSL yi seçiyoruz. 

yandex mail kurulum ayarlari4

Giden sunucusu tabına geçiş yapıp bu bölümde Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerektirir yazısını tıklıyoruz.  Daha sonra tamam ileri diyerek mailimiz kurulmuş oluyor.

yandex mail kurulum ayarlari5